Haberler

Bolu’da heyelandan zarar gören vatandaşlarımıza psikososyal destek hizmeti verildi

Bolu’nun Göynük ilçesine bağlı Himmetoğlu köyünde 13 Aralık’ta meydana gelen heyelandan zarar gören ailelere, Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı psikososyal müdahale ekiplerimiz tarafından psikososyal destek hizmeti verildi.

Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Temel ve Süpervizyon Eğitimi Antalya'da başladı

Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Hizmetinin yaygınlaştırılması, kalite ve etkinliğinin arttırılması amacı ile düzenlenen Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Temel Eğitimi ile Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Süpervizyon Eğitimi başladı.

Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilere Hizmet Sunan Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Mevcut Durum Analizi ve Süreç Yönetimi Çalıştayı Şanlıurfa’da başladı

Göç, Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilere Hizmet Sunan Sivil Toplum Kuruluşlarına Yönelik Mevcut Durum Analizi ve Süreç Yönetimi Çalıştayı” Şanlıurfa’da başladı.

“Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” 1. Aşaması kapsamında yapılan yaygınlaştırma toplantıları ve eğitici eğitimleri tamamlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi’ 1.Aşamasında düzenlenen programların dokuzuncusu Adana ilinde gerçekleştirildi.

''Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak mültecilere psiko-sosyal destek hizmeti veriyoruz''

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Habertürk TV’de yayınlanan Ajanda programına konuk oldu. Programda kadına yönelik şiddet ve Suriyeli mülteciler konuları masaya yatırıldı.

“Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında yapılan yaygınlaştırma toplantıları ve eğitici eğitimleri devam ediyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi’ 1.Aşamasında düzenlenen programların sekizincisi Antalya ilinde gerçekleştirildi.

Psikososyal Destek Ekiplerimiz Muğla - Arıcılar Köyünü Yalnız Bırakmadı...

Afet ve köyünde meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremin ardından bölgeye 6 psikolog, 4 sosyal çalışmacı ve 4 rehberlik Acil Durumlarda Psikososyal Destek Hizmeti kapsamında Muğla İlimizin Ula İlçesine bağlı Arıcılar ve psikolojik danışmandan oluşan 14 kişilik psikososyal müdahale ekibi görevlendirildi.

"Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında düzenlenen toplantıların altıncısı Şanlıurfa’da gerçekleştirildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Evlilik Öncesi Eğitim Programının ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla geliştirilmiş olan Evlilik Öncesi Eğitimi 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesinin Şanlıurfa’da gerçekleşen altıncı toplantısı Şanlıurfa Vali Yardımcısı Adem Ünal, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Taşkesti ve Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Mürsel Keçeli’ nin yaptığı açılış konuşmalarıyla gerçekleştirildi.