AEP Formatör Eğitimi tamamlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ve ailelerin sorun çözme kapasitelerini artırmaya yönelik koruyucu ve önleyici bir sosyal politika hedefi olan Aile Eğitim Programı (AEP)’nın daha fazla aileye ulaşması ve yaygınlaştırılması amacıyla planlanan ve 21 Nisan tarihinde başlayan  AEP Formatör Eğitimi tamamlandı.
 
Eğitimci sayısını artırarak Aile Eğitim Programının yaygınlaşmasının hızlandırılabilmesi, ihtiyacı bulunan illere daha çok eğitim götürülebilmesi amacıyla 21-28 Nisan tarihlerinde Antalya’da gerçekleşen eğitime, eğitim bilimleri, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik, çocuk gelişimi, sosyal hizmet ve sosyoloji bölümlerinden meslek elemanları katıldı.
 
Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Muhammet Örnek’in kapanış konuşmasını yaptığı eğitimin sonunda sınavda başarılı olan Formatörlere Dr. Muhammet Örnek tarafından sertifikaları takdim edildi.


Sonraki Sayfa: SİROMA 2. Yönlendirme Komitesi Toplantısı düzenlendi.

Önceki Sayfa : "Bakanlığımızın gerçekleştirdiği 'Boşanma Süreci Danışmanlığı'nın daha yoğun şekilde kullanımını sağlayacak yasal bir düzenleme yapacağız"