"Bakanlığımızın gerçekleştirdiği 'Boşanma Süreci Danışmanlığı'nın daha yoğun şekilde kullanımını sağlayacak yasal bir düzenleme yapacağız"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, "Boşanma Süreci Danışmanlığı"nın daha yoğun şekilde kullanımını sağlamak amacıyla yasal bir düzenleme yapılacağını bildirdi.

Bakan Kaya, Kamu Denetçiliği Kurumunu (KDK) ziyaret ederek, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile görüştü.

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Kaya, Bakanlıklarının alanlarına giren kadın, çocuk ve aile konularında istişarede bulunduklarını anlattı.

Bakan Kaya, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının gerçekleştirdiği 'Boşanma Süreci Danışmanlığı'nın daha yoğun şekilde kullanımını sağlayacak yasal bir düzenleme yapacağız. Adalet Bakanlığımızla birlikte, Kamu Denetçiliği Kurumunun da tavsiyesiyle boşanma öncesi danışmanlığını daha da yaygın bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bunun için yasal çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

- "Cücelik" engelli sınıfına alınacak

KDK'nın halk arasında "cücelik" olarak bilinen akondroplazi rahatsızlığıyla yaşamlarını sürdürenlerin "engelli" sınıfında tanımlanmasına yönelik tavsiye kararı verdiğini hatırlatan Bakan Kaya, kararın yerinde olduğunu ve bu konudaki çalışmaların da kısa sürede neticelendirileceğini kaydetti.

Bakan Kaya'ya ziyaretinden dolayı teşekkür eden Malkoç ise görüşmede gündeme gelen konularda mesafe alınacağını dile getirdi.


Sonraki Sayfa: AEP Formatör Eğitimi tamamlandı.

Önceki Sayfa : Uluslararası Aile Enstitüsü (UAE) 2. Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı İstanbul'da düzenlendi.